Movies
Ratings
74
Poor ThingsRated ★ 4.0
WonkaRated ★ 2.5
WhiplashRated ★ 5.0
CocoRated ★ 4.0
A Tale of Two SistersRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.0
CarolRated ★ 5.0
Knives OutRated ★ 4.0
StokerRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
Blade RunnerRated ★ 4.0
PietaRated ★ 3.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 5.0
HereditaryRated ★ 4.5
MidsommarRated ★ 4.0
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.5
The LobsterRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.0