Movies
Ratings
19
InceptionRated ★ 4.5
Captain America: Civil WarRated ★ 3.5
Porco RossoRated ★ 4.0
U-571Rated ★ 4.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 1.5
HerRated ★ 3.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 2.5
PunchRated ★ 1.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5