Movies
Ratings
360
CubeRated ★ 3.5
House of WaxRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 5.0
The OmenRated ★ 4.0
The Texas Chainsaw MassacreRated ★ 4.0
R-PointRated ★ 4.5
28 Weeks LaterRated ★ 4.5
ScarfaceRated ★ 5.0
HannibalRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 5.0
Meet Joe BlackRated ★ 2.5
OldboyRated ★ 5.0
Tokyo TowerRated ★ 4.0
The ThingRated ★ 4.0
Pacific RimRated ★ 3.5
Dawn of the DeadRated ★ 4.0