Movies
Ratings
200
WonkaRated ★ 4.0
Citizen of a KindRated ★ 3.5- The Birth of KoreaRated ★ 0.5
House of HummingbirdRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 3.5- ザ・タイタニックRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 3.5
Concrete UtopiaRated ★ 4.0
A Man Called OttoRated ★ 3.5
Ghost StationRated ★ 2.5
MissingRated ★ 3.5
SmugglersRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 2.5
The ReaderRated ★ 4.5
Big FishRated ★ 1.0
ElementalRated ★ 5.0
The Red ShoesRated ★ 3.5
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
CarolRated ★ 5.0