Movies
Ratings
73
A Tale of SpringtimeRated ★ 3.5
The Match Factory GirlRated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 3.5
GoodFellasRated ★ 4.5
Days of Being WildRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.0
Leningrad Cowboys Go AmericaRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
A City of SadnessRated ★ 4.5
Why has Bodhi Dharma Left for the EastRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
A Short Film About LoveRated ★ 4.5
AkiraRated ★ 3.5
Chilsu and MansuRated ★ 4.0
BeetlejuiceRated ★ 3.0
Women on the Verge of a Nervous BreakdownRated ★ 4.0
Four Adventures of Reinette and MirabelleRated ★ 4.0
Au Revoir les EnfantsRated ★ 4.0