Movies
Ratings
112
Once Upon a Time in HollywoodRated ★ 3.0
Yuki's RevengeRated ★ 1.5
Django UnchainedRated ★ 4.0
Kaili BluesRated ★ 2.0
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 5.0
Peppermint CandyRated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 4.0
Joint Security AreaRated ★ 5.0- HumintRated ★ 2.0
Save the Green Planet!Rated ★ 4.5
Battleship PotemkinRated ★ 4.5
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 4.0
Rome, Open CityRated ★ 3.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 4.0
12.12: THE DAYRated ★ 3.5
Bicycle ThievesRated ★ 4.5- Love and LeashesRated ★ 1.5
Taxi DriverRated ★ 3.5
Bonnie & Clyde: The True StoryRated ★ 2.0