Series
Ratings
190
Lucky LouieRated ★ 4.0
Our Flag Means Death Season 2Rated ★ 3.5
Our Flag Means Death Season 1Rated ★ 3.5
The Yogurt Shop MurdersRated ★ 3.0
Murder in Glitterball CityRated ★ 2.0
Why Women KillRated ★ 3.5
Why Women KillRated ★ 4.0
The Alcàsser MurdersRated ★ 3.0
Elize Matsunaga: Once Upon a CrimeRated ★ 3.5
The RipperRated ★ 2.5
Carmel: Who Killed Maria Marta?Rated ★ 3.0
Sophie: A Murder in West CorkRated ★ 3.0
Murder Among the MormonsRated ★ 2.5
A Sinister Sect: Colonia DignidadRated ★ 3.0- Worst Roommate Ever Season 2Rated ★ 3.0
Crime Scene: The Texas Killing FieldsRated ★ 3.0
The Sons of Sam: A Descent into DarknessRated ★ 3.0
Missing: Dead or Alive? Season 1Rated ★ 3.0
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit MeierRated ★ 3.5
Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela OrlandiRated ★ 3.5