Movies
Ratings
21
Bloody SundayRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The Bourne SupremacyRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Corpse BrideRated ★ 5.0
OnceRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0