Movies
Ratings
20
The Truman ShowRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 3.5
TangledRated ★ 2.5
If OnlyRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 2.0
The Face ReaderRated ★ 2.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
MulanRated ★ 5.0