Movies
Ratings
78
Civil WarRated ★ 4.0
Pacific RimRated ★ 2.5
Seeking a Friend for the End of the WorldRated ★ 3.5
This Is the EndRated ★ 2.5
Hidden FiguresRated ★ 3.5
The MartianRated ★ 4.5
Twelve MonkeysRated ★ 4.5- AliveRated ★ 3.5
Children of MenRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
Kingdom of HeavenRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 3.0
Blade RunnerRated ★ 3.5
The TerminalRated ★ 3.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 2.5
Cast AwayRated ★ 3.5
The Fifth ElementRated ★ 3.5
JumanjiRated ★ 2.5
World War ZRated ★ 3.0