Movies
Ratings
411
Ant-ManRated ★ 4.0
The World of KanakoRated ★ 4.0
I Killed My MotherRated ★ 4.0
NocturneRated ★ 4.5
FlatlandRated ★ 4.0- The Virgin of PessacRated ★ 3.0
The Virgin of PessacRated ★ 3.0
Doctor ZhivagoRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
MetropolisRated ★ 4.0
Inherent ViceRated ★ 4.5- Head in the CloudsRated ★ 3.0
Furious 7Rated ★ 3.5
House of ToleranceRated ★ 3.5
A Most Violent YearRated ★ 3.5
AntichristRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 3.0
Ashes of Time ReduxRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5