Movies
Ratings
83
A Taxi DriverRated ★ 4.5
PandoraRated ★ 2.5
High School MusicalRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 3.5
The Accidental DetectiveRated ★ 3.5
The Hunger GamesRated ★ 4.5
How to Steal a DogRated ★ 3.0
Mirror MirrorRated ★ 4.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.0
Nanny McPhee and the Big BangRated ★ 4.0
Nanny McPheeRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
Modern TimesRated ★ 5.0
Love 911Rated ★ 5.0
The Phantom of the OperaRated ★ 5.0
DerangedRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Hello GhostRated ★ 4.0
The Age of ShadowsRated ★ 3.0
Music and LyricsRated ★ 3.5