Movies
Ratings
162
The TerminalRated ★ 3.5
The Beauty InsideRated ★ 3.0
NewnessRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
Ex MachinaRated ★ 3.5
The Shape of WaterRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 3.5
First ManRated ★ 3.5
A Star Is BornRated ★ 4.5
Fifty Shades of GreyRated ★ 4.0
The World of KanakoRated ★ 1.5
King KongRated ★ 3.0
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 2.0
The Iron GiantRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
DeadpoolRated ★ 2.5
ZootopiaRated ★ 3.5
Captain America: Civil WarRated ★ 4.0
Don't BreatheRated ★ 4.0