Movies
Ratings
182
Captain America: Civil WarRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 3.0
The ChaserRated ★ 3.5
Planet of the ApesRated ★ 3.5
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 3.5
Now You See MeRated ★ 3.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 3.0
Back to the Future Part IIIRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
MatildaRated ★ 4.5
Independence DayRated ★ 4.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 5.0
Alice in WonderlandRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.5
The Lion KingRated ★ 4.0
TangledRated ★ 3.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0