Movies
Ratings
1727
The FallRated ★ 4.0
Take ShelterRated ★ 3.0
Under the SkinRated ★ 2.5
AmourRated ★ 4.0
Love Lies BleedingRated ★ 3.5
Life and Nothing More...Rated ★ 4.0
LeviathanRated ★ 4.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 3.5
Salvador Dalí: In Search of ImmortalityRated ★ 2.5
That Day, on the BeachRated ★ 4.0
DemolitionRated ★ 4.0
Dick Johnson Is DeadRated ★ 4.0
NostalgiaRated ★ 5.0
The Best OfferRated ★ 4.0
Stranger by the LakeRated ★ 4.0
Morning GloryRated ★ 3.0
Cobain: Montage of HeckRated ★ 4.5
WildRated ★ 4.0
Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)Rated ★ 4.0
Perfect DaysRated ★ 4.5