Movies
Ratings
20
A Werewolf BoyRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 5.0
Secret ReunionRated ★ 4.0- Take OffRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 5.0
The TowerRated ★ 5.0
Sherlock HolmesRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0