Movies
Ratings
154
TwentyRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0
The Hunger GamesRated ★ 5.0
DivergentRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Kill Your DarlingsRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 5.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0