Movies
Ratings
933
The Passion of Joan of ArcRated ★ 3.0
A Tale of SpringtimeRated ★ 3.0
The FatherRated ★ 4.0
Almost FamousRated ★ 3.0
Stop Making SenseRated ★ 4.0
Green FishRated ★ 3.0
City of GodRated ★ 4.0
NashvilleRated ★ 3.0
Secrets & LiesRated ★ 3.5
It Happened One NightRated ★ 4.0
Gosford ParkRated ★ 4.0
The ConversationRated ★ 4.5
MisbehaviorRated ★ 3.5
Antonia's LineRated ★ 3.0
I've Loved You So LongRated ★ 4.0
Perfect BlueRated ★ 4.5
Inuyasha the Movie 4: Fire on the Mystic IslandRated ★ 3.5
Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable RulerRated ★ 4.0
True NorthRated ★ 2.0
Inuyasha the Movie 2: The Castle Beyond the Looking GlassRated ★ 3.0