Movies
Ratings
20
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 5.0
Finding NeverlandRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 4.0
A Moment to RememberRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.0
AvatarRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
New WorldRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
OnceRated ★ 4.0