Movies
Ratings
100
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 4.0
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
Night at the MuseumRated ★ 3.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
ConstantineRated ★ 3.5
HancockRated ★ 3.0
MotherRated ★ 3.5- D-WarRated ★ 2.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 2.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
The MaskRated ★ 3.5
World War ZRated ★ 3.5
Saving Private RyanRated ★ 4.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
Romance of Their OwnRated ★ 3.0- WishRated ★ 4.0