Movies
Ratings
655
Babette's FeastRated ★ 4.5
The Hundred-Foot JourneyRated ★ 4.5
The LunchboxRated ★ 4.5
Honokaa BoyRated ★ 4.0
Eat Drink Man WomanRated ★ 4.0
Hana's Miso SoupRated ★ 3.0
The Greatest ShowmanRated ★ 3.0
Steel RainRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 5.0
SéraphineRated ★ 4.0- PaulaRated ★ 3.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 4.0
Loving VincentRated ★ 4.0
Midnight RunnersRated ★ 1.5
The Hitman's BodyguardRated ★ 3.5
I Can SpeakRated ★ 3.5
The FortressRated ★ 3.0
Woman in GoldRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 3.5