Movies
Ratings
217
Julie & JuliaRated ★ 5.0
The HelpRated ★ 5.0
My Fair LadyRated ★ 5.0
Little Miss SunshineRated ★ 5.0
Farewell My ConcubineRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 4.0
CarolRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Sing StreetRated ★ 4.5
Attila MarcelRated ★ 5.0
Hill of FreedomRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.5
Manshin: Ten Thousand SpiritsRated ★ 5.0
How to Train Your DragonRated ★ 5.0
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 4.0
MulanRated ★ 4.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
Lust, CautionRated ★ 4.0