Movies
Ratings
126
A Tale of Two SistersRated ★ 4.5
DancerRated ★ 3.5
Being John MalkovichRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
Blood SimpleRated ★ 4.0
A Serious ManRated ★ 4.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 3.5
SpotlightRated ★ 4.5
I Am Not an Easy ManRated ★ 4.0
The Danish GirlRated ★ 4.0
ShopliftersRated ★ 5.0
Angus, Thongs and Perfect SnoggingRated ★ 1.0
The GodfatherRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 3.5
A Girl at My DoorRated ★ 3.5
Little WomenRated ★ 4.0
1917Rated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 3.5