Movies
Ratings
843
The Shape of WaterRated ★ 4.5
The Voice of Hind RajabRated ★ 3.0
Queen Rock MontrealRated ★ 4.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
RageRated ★ 4.0
We Live In TimeRated ★ 3.5
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 3.0
Ryuichi Sakamoto: DiariesRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 3.5
Hayao Miyazaki and the HeronRated ★ 4.0
Two ProsecutorsRated ★ 4.0
Detective Conan: The Last Wizard of the CenturyRated ★ 3.5
RougeRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.5
Holy CowRated ★ 3.5
The American FriendRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0