Movies
Ratings
88
Captain America: Civil WarRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 3.5
The WailingRated ★ 4.5
Face/OffRated ★ 3.5
Lovers' ConcertoRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.5
A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
Mr. NobodyRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.5
AmadeusRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
Spider-Man 3Rated ★ 4.5