Movies
Ratings
54
The PeacemakerRated ★ 5.0
Seven SamuraiRated ★ 4.0
The Towering InfernoRated ★ 4.0
Drunken MasterRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 4.5
Bayside ShakedownRated ★ 4.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 3.5
The OthersRated ★ 3.5
IdentityRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.5
Sleepless in SeattleRated ★ 4.0
Love & Other DrugsRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
Love ActuallyRated ★ 4.0