Movies
Ratings
28
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 2.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
PunchRated ★ 2.5
ChefRated ★ 3.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
Step UpRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 3.0
The InternRated ★ 2.0
Les MisérablesRated ★ 3.5
HerRated ★ 5.0
TangledRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
MossRated ★ 3.5
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 1.5