Movies
Ratings
649
Peppermint CandyRated ★ 4.0
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
127 HoursRated ★ 3.5
Police StoryRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.0
Porco RossoRated ★ 4.0
CarolRated ★ 4.0
MoonlightRated ★ 4.0
BatmanRated ★ 3.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0
FriendRated ★ 4.0
Attack the Gas Station!Rated ★ 3.0
Django UnchainedRated ★ 3.5
The Lincoln LawyerRated ★ 3.5
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Black Hawk DownRated ★ 4.0
ApocalyptoRated ★ 3.5