Movies
Ratings
230
Castaway on the MoonRated ★ 3.5
SicarioRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.5
SpotlightRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 3.5
AmélieRated ★ 4.5
BoyhoodRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 3.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
StokerRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 5.0
BeatRated ★ 3.5
SunnyRated ★ 2.5
InterstellarRated ★ 4.0
Crying FistRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 3.0