Movies
Ratings
643
Almost FamousRated ★ 3.5
12 Angry MenRated ★ 4.5
The Ox-Bow IncidentRated ★ 3.5
IdiocracyRated ★ 3.0
Gentlemen Prefer BlondesRated ★ 3.5
The OthersRated ★ 3.0
The Grapes of WrathRated ★ 4.0
Twilight of the Warriors: Walled InRated ★ 3.0
Red DragonRated ★ 1.5
Crimson PeakRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
Minority ReportRated ★ 4.5
Ella EnchantedRated ★ 3.0
The GooniesRated ★ 1.0
GremlinsRated ★ 3.5
NightcrawlerRated ★ 3.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
BuriedRated ★ 3.5
KPop Demon HuntersRated ★ 3.5
28 Years LaterRated ★ 4.0