Movies
Ratings
38
LooperRated ★ 3.0
About TimeRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 3.0
The TerminalRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 5.0
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0