Movies
Ratings
50
The King's SpeechRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
Christmas in AugustRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 5.0
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.0
MementoRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
As Good As It GetsRated ★ 5.0
FailanRated ★ 4.0
Someone SpecialRated ★ 4.0
8 MileRated ★ 3.0
A Bloody AriaRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 4.0
Great ExpectationsRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0