Movies
Ratings
779- Omniscient ReaderRated ★ 2.0
Stop Making SenseRated ★ 5.0
Perfect BlueRated ★ 4.0
RanRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0
The Matrix ReloadedRated ★ 3.5
Red CliffRated ★ 3.0
A Tale of Two SistersRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
The Red BalloonRated ★ 4.0
The SubstanceRated ★ 4.0
Frances HaRated ★ 4.0
EvolutionRated ★ 3.0
SleepRated ★ 3.0
12.12: THE DAYRated ★ 3.5
Pink Floyd: Live at PompeiiRated ★ 5.0