Movies
Ratings
86
The Truman ShowRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Blue StreakRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
Cloud AtlasRated ★ 3.0
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto InfernoRated ★ 4.0
A Knight's TaleRated ★ 5.0
The InterviewRated ★ 4.0
Attack on Titan: The Roar of AwakeningRated ★ 4.0
Steve Jobs: Visionary GeniusRated ★ 3.5
Battle RoyaleRated ★ 3.0
Wolf ChildrenRated ★ 2.5
Romance of Their OwnRated ★ 1.0
The Boy and the BeastRated ★ 2.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
Kung Fu HustleRated ★ 3.0
The FounderRated ★ 3.0
SPL 2: A Time for ConsequencesRated ★ 3.0
WantedRated ★ 4.5