Movies
Ratings
17
Ode to My FatherRated ★ 5.0
C'est Si BonRated ★ 5.0
The Fault in Our StarsRated ★ 5.0
Maundy ThursdayRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 4.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 3.5