Movies
Ratings
72
Memories of MatsukoRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
200 Pounds BeautyRated ★ 2.5
Kamikaze GirlsRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.5
Decision to LeaveRated ★ 5.0
Omae Umasou Da naRated ★ 3.5
The PriestsRated ★ 3.5
The Boss BabyRated ★ 4.0
How to Steal a DogRated ★ 3.0
PadakRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.5
Attack of the Killer Tomatoes!Rated ★ 2.5
GattacaRated ★ 4.0
One Cut of the DeadRated ★ 4.5
Pokémon: The First MovieRated ★ 3.0
Pokémon: Giratina and the Sky WarriorRated ★ 3.5