Movies
Ratings
181
ShameRated ★ 4.5
Ode to My FatherRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.5
PapermanRated ★ 4.5
Heavenly ForestRated ★ 3.5
World War ZRated ★ 0.5
Iron ManRated ★ 3.0- WishRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Mood IndigoRated ★ 4.5
Wicker ParkRated ★ 3.5
Late AutumnRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.5
A Moment to RememberRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The ClassicRated ★ 4.5