Movies
Ratings
935
Sunset BoulevardRated ★ 4.0
Corpo celesteRated ★ 3.0
Roman HolidayRated ★ 3.5
OrlandoRated ★ 3.0
A Big Bold Beautiful JourneyRated ★ 3.0
Journey ThereRated ★ 4.5
Caught StealingRated ★ 4.0
The KillersRated ★ 3.5
Great ExpectationsRated ★ 2.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
AntigoneRated ★ 3.0
Project Hail MaryRated ★ 3.5
The Purple Rose of CairoRated ★ 3.5
UndineRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
No Other LandRated ★ 3.5
First CowRated ★ 4.0
My Own Private IdahoRated ★ 4.0