Movies
Ratings
91
Billy ElliotRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
High School Musical 3: Senior YearRated ★ 4.0
High School Musical 2Rated ★ 5.0
AladdinRated ★ 4.0
OseamRated ★ 3.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 4.0
Maundy ThursdayRated ★ 3.0
Nanny McPheeRated ★ 3.0
The Hunger GamesRated ★ 4.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 2.5
A Werewolf BoyRated ★ 2.5
High School MusicalRated ★ 5.0
The IncrediblesRated ★ 3.0
Beauty and the BeastRated ★ 3.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn TreaderRated ★ 2.5