Movies
Ratings
162
Sunset BoulevardRated ★ 4.0
Modern TimesRated ★ 3.0
RebeccaRated ★ 3.5
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 2.5
Singin' in the RainRated ★ 3.0
A Trip to the MoonRated ★ 1.5
The Jazz SingerRated ★ 3.0
MetropolisRated ★ 4.0- The Empty DreamRated ★ 3.5
Man with a Movie CameraRated ★ 4.0
The 39 StepsRated ★ 3.5- 카인의 후예Rated ★ 3.5
Black NarcissusRated ★ 5.0
MistRated ★ 5.0
SolarisRated ★ 5.0
The Passion of Joan of ArcRated ★ 3.5
Yeong-Ja's HeydaysRated ★ 4.5
Battleship PotemkinRated ★ 2.5
ChungnyeoRated ★ 2.0
8½Rated ★ 4.5