Movies
Ratings
113
The Truman ShowRated ★ 4.5
The Brand New TestamentRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
The WaveRated ★ 4.5
Tabloid TruthRated ★ 3.0
PompeiiRated ★ 2.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Thirteen GhostsRated ★ 4.0
The Fatal EncounterRated ★ 3.5
Journey to the Center of the EarthRated ★ 3.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.5
Cube²: HypercubeRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 4.5
TranscendenceRated ★ 4.0
Morning GloryRated ★ 2.5
PassionRated ★ 2.5
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
A Frozen FlowerRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
TransformersRated ★ 2.5