Movies
Ratings
205
OldboyRated ★ 5.0
Battleship PotemkinRated ★ 3.5
HarakiriRated ★ 5.0
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 5.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 5.0
Porco RossoRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 5.0
RashomonRated ★ 4.5
ElementalRated ★ 4.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
The FortressRated ★ 5.0
Avatar: The Way of WaterRated ★ 5.0
White ChicksRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.5
K-PAXRated ★ 3.5
To LiveRated ★ 4.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 5.0
Spider-Man: No Way HomeRated ★ 4.0