Movies
Ratings
145
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0- InsomniaRated ★ 3.0
ElvisRated ★ 3.0
RocketmanRated ★ 4.0- Saturday's ApartmentRated ★ 4.0
- Mother and the Cuckoo ClockRated ★ 4.5
Memoir of a SnailRated ★ 4.0
The HospiceRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
Battle RoyaleRated ★ 2.0
HereRated ★ 3.0
The Animal KingdomRated ★ 3.5
Memories of MurderRated ★ 4.0
The Dream SongsRated ★ 4.0
Moana 2Rated ★ 2.5
Late Night With the DevilRated ★ 1.5
MelancholiaRated ★ 2.5
Joker: Folie À DeuxRated ★ 2.5