Movies
Ratings
60
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.5
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 4.0
PunchRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
My Little BrideRated ★ 3.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 3.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 4.5
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2Rated ★ 4.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.5
Casino RoyaleRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 3.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0