Movies
Ratings
157
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 2.5
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 3.0
Chicken RunRated ★ 3.0
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 4.5
OseamRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 2.5
Back to the FutureRated ★ 3.0
Forever the MomentRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 3.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 3.5
I Am SamRated ★ 3.0
A Violent ProsecutorRated ★ 3.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
Porco RossoRated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 2.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
LoganRated ★ 4.0