Movies
Ratings
106
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
Total EclipseRated ★ 4.0
8 MileRated ★ 4.0
A Single ManRated ★ 3.5
La Vie en RoseRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
RockyRated ★ 3.5
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Reality BitesRated ★ 4.5
FridaRated ★ 4.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.0
LolitaRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0