Movies
Ratings
331
ApocalyptoRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Blue LagoonRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 4.5
AssassinationRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 4.5
Into the StormRated ★ 3.5
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 4.5
Dragons: Gift of the Night FuryRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
LeonRated ★ 5.0
You Don't Know JackRated ★ 4.5
The Flowers of WarRated ★ 4.5
DuelistRated ★ 3.0
From Up on Poppy HillRated ★ 3.0
Crank: High VoltageRated ★ 4.0
My Beautiful Girl, MariRated ★ 3.5