Movies
Ratings
23
The Truman ShowRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.5
UnbowedRated ★ 3.5
August RushRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
The Face ReaderRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 4.0
The Social NetworkRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 2.5
WhiplashRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 2.0
The AttorneyRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
District 9Rated ★ 5.0