Movies
Ratings
33
The HandmaidenRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Tidal WaveRated ★ 4.0
Kung Fu PandaRated ★ 4.0
The Bucket ListRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
CarolRated ★ 3.0
TangledRated ★ 5.0
Perfect GameRated ★ 5.0
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 3.5
The ThroneRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 5.0
Runway CopRated ★ 3.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Beauty InsideRated ★ 3.0
HarmonyRated ★ 5.0