Movies
Ratings
151
Inside Out 2Rated ★ 3.5
Willy Wonka & the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
ExhumaRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
WonkaRated ★ 4.0
Bungo Stray Dogs: Dead AppleRated ★ 4.0
Little WomenRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.0
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 2.5
CarolRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 2.5
12 Angry MenRated ★ 3.0
12 Angry MenRated ★ 3.0
Fantastic Beasts: The Crimes of GrindelwaldRated ★ 2.5
Hidden FiguresRated ★ 4.0- Musical RedbookRated ★ 3.5
Lady BirdRated ★ 4.0
MonsterRated ★ 5.0
The Wonderful Story of Henry SugarRated ★ 5.0
Day of the Dead: A Celebration of LifeRated ★ 3.5